Uncategorized

marketingowy-harpagan.pl

W branży złotniczej znajdziemy sporo firm. Jakie cechy łączą ich wyroby? Po pierwsze kruszce, które wykorzystują do wytwarzania jubilerskich linii, ale również którymi dodatkami je zdobią. W tym wpisie skupimy się na dodatki. Dokonamy ich podziału i trochę przybliżymy.

Kryształki Swarovskiego – pozostają najczęściej produkowane krzemionki z piasku, a prościej ze szkła ołowiowego. Designerzy często umieszczają je w platerowanych wzorach srebrnej biżuterii. Takie szkło generalnie wyróżnia się wysokim stopniem załamania światła. Pozostaje również zdecydowanie gęstsze od tego zwyczajnego. Najbardziej rozpowszechnionym wytwórcą takiego materiału pozostaje zachodnia firma Swarovski.

Cyrkonia |to} drugi najczęściej umieszczany dodatek. Samą cyrkonię produkuje się od początku do końca w fabrykach. Jest bardzo twarda, ponadto możemy ją dowolnie barwić. W branży złotniczej sama cyrkonia znany jest krótko, tworzy się w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, podstawową zaletą pozostaje niska cena.

Kamienie Szlachetne pozostają najcenniejsze spośród materiałów upiękniających wyroby jubilerskie. Wyróżniamy ich na świecie naprawdę dużo. Ale, dziś zawęzimy się na tych najczęściej wykorzystywanych.

Szmaragdy {to| droższa odmiana kamienia zwanego berylem. Dla laików, to ten zielony. Znajduje Uznanie jubilerów, ale także kolekcjonerów. Pozostaje zadziwiająco gęsty i kruchy.

Rubiny są nieomalże najpiękniejszym z rodzai kamieni, co więcej przynależą do grupy korundu. Znane są ze swojej twardości 9/10, najczęściej widywane rubiny są krwiste w takich kamieniach nierzadko można dostrzec głębię barwy.

Szafiry – pozostają bardzo popularne w branży jubilerskiej. Podobnie do szafirów przynależą do gatunku korundów. Najczęściej są granatowe. Znaczna liczba złotników produkuje go sztucznie.

Diamenty na ich temat można opowiadać niebywale długo. Są najtwardsze z istniejących na ziemi minerałów oraz także najcenniejsze.

Omówiliśmy główne materiały wykorzystywane do dekorowania wyrobów jubilerskich. Nie zapominajmy, że znamy ich na ziemi zdecydowanie dużo.

Marketingowy Harpagan

Możliwość komentowania marketingowy-harpagan.pl została wyłączona